четвер, 1 грудня 2022 р.
середа, 1 червня 2022 р.
Список літератури на літо
Читання на канікулах — це ефективний спосіб тримати в тонусі пам'ять, розвивати мислення і фантазію дітей і підлітків. Ці твори варто прочитати за літо, щоб потім було легше йти в ногу з програмою, не відставати і вчитися із задоволенням.
- «Маруся Богуславка» — народна дума;
- «Дорогою ціною» — Михайло Коцюбинський;
- «Давня Казка» — Леся Українка;
- «Місце для дракона» — Юрій Винничук;
- «Ніч перед боєм» — Олександр Довженко;
- «Сто тисяч» — Карпенко-Карий.
Книги для позакласного читання з української літератури включають в себе твори сучасних авторів, такі як «Школярка з передмістя» Оксани Думанської, «Легенди старокіївські» Наталени Королевої, «Стонадцять Халеп Остапа Квіточки» Олександра Дерманського.
І, звичайно ж, читаємо у повному обсязі 😉
вівторок, 15 лютого 2022 р.
неділя, 13 лютого 2022 р.
Хто такі смомбі?
Вулицями никає чимало пішоходів, які не відривають очей від смартфонів. Постійно гортають стрічку новин, щось пишуть у месенджерах, бояться проґавити нові повідомлення. Настільки зосереджені, що нітрохи не помічають, що діється навколо.
Занурені в смартфон пішоходи наражають себе на небезпеку: можуть запросто перечепитися за бордюр, налетіти на інших, ба навіть потрапитися під колеса. Ще гірше, коли любитель смартфонів сідає за кермо…
Не так давно для безнадійно залежних від гаджетів пішоходів німці придумали спеціальну назву — Smombie. Слівце утворене від вислову smartphone Zombie «смартфонний зомбі» шляхом телескопії: до початкового елемента першого слова додано кінцевий елемент другого. З німецької слово потрапило в англійську та інші мови світу.
Друзі, не поводьмося на вулицях як смомбі! Подумаймо краще: як назвати неуважного любителя смартфонів українською? Яким міг би бути наш відповідник до німецького Smombie?
За матеріалами Інституту мовознавства імені О.О.Потебні НАН України
понеділок, 7 лютого 2022 р.
Чи куштували ви ці українські страви?
Перед вами — 30 призабутих чи не надто відомих страв традиційної української кухні з різних регіонів.































За матеріалами сторінки Інституту мовознавства імені O.O.Потебні НАН України у фейсбуці
понеділок, 24 січня 2022 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)