Цікаві факти про Тараса Шевченка: від «А» до «Я».
- Академія мистецтв у Петербурзі – з 25 квітня 1838 р., із першого дня волі, Т. Шевченко стає учнем академії. Увесь поринає у світ навчання та творчої праці і як художник, і як поет.
- «Букварь южнорусскій» – книжечка, що її уклав Т.Шевченко й видав власним коштом у 1861р. для початкового навчання грамоти дорослих українців рідною мовою в безкоштовних недільних школах.
- Ковель – місто у Волинській області, у якому 22 серпня 2005 р. було відкрито пам’ятник Т.Шевченкові. Його вважають найвищим у світі монументом поетові – понад 7 м заввишки. Фахівці також відзначають високі художні якості ковельського пам’ятника.
- Мангишлак – півострів на східному узбережжі Каспійського моря в Казахстані, де Т. Шевченко відбував заслання впродовж семи років.
- Офорт – різновид гравюри на металі. Т. Шевченко використав цю техніку для виготовлення задуманого ним періодичного видання «Живописна Україна». Саме за мистецтво гравюри Т. Шевченко був удостоєний звання академіка.
- «Садок вишневий коло хати…» – вірш Т. Шевченка із циклу «В казематі». Вважається перлиною української та світової ліричної поезії.
- Чернеча гора – гора в м. Каневі, місце перепоховання Т. Шевченка.
- Ярина – сестра Т. Шевченка, молодша від нього на 2 роки. Ще з дитинства була його найбільшою приятелькою. Цю приязнь вони зберегли на все життя. Поет відвідував сестру під час кожного приїзду в Кирилівку, саме їй присвятив вірш «Сестрі».
Немає коментарів:
Дописати коментар